Warsztaty z nauczycielami

nfe

W dniach 3.06 oraz 8.06.2014 roku miały miejsce dwa spotkania warsztatowe realizowane w ramach projektu „Non Formal and Formal Partnership in Adult Education”.
Szkolenie dotyczyło poznania oraz sposobów wykorzystania metod edukacji nieformalnej w formalnym kształceniu i skierowane było do nauczycieli z gminy Stepnica. Wzięło w nim udział łącznie 9 osób, które w niezwykle przyjaznej atmosferze przekonały się do skuteczności oraz radości jaką metody nieformalne dają uczestnikom. Przeprowadziliśmy łącznie ponad 10 godzin lekcyjnych zajęć, podzielonych na cztery główne bloki.

DSC_7053  DSC_7042  DSC_7392  DSC_7298

Zaprezentowaliśmy nauczycielkom aktywności wykorzystywane w metodyce edukacji nieformalnej, oraz wspólnie staraliśmy się dostosować zdobytą wiedzę do warunków szkolnych, w których z powodzeniem aktywności te mogą być wykorzystywane. Szkolenie miało charakter nieformalny, a zajęcia były dostosowane do oczekiwań grupy. Wszystkie metody oraz pomysły okazały się być możliwe do przeniesienia na grunt szkolny- poczynając od zajęć typowo integracyjnych, poprzez ćwiczeń na komunikację, kontakt z naturą, budowanie grupy i poznanie ról grupowych, aż do wesołych piosenek animacyjnych, które lubią wszyscy- niezależnie od wieku!

DSC_7347  DSC_7274  DSC_7196  DSC_7209

Po rozdaniu zaświadczeń i pięknych momentach podczas ewaluacji nadszedł czas na pożegnanie się z uczestniczkami. Wierzymy jednak, że nie było to nasze ostatnie wspólne spotkanie. Jesteśmy otwarci na propozycje, wspólne inspiracje, wymianę doświadczeń. Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w następnych szkoleniach, bądź mają pomysł na współpracę- zachęcamy do kontaktu: centrum.nfe@gmail.com

DSC_7286  DSC_7230  DSC_7124  DSC_7084

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Kolejne szkolenia w nowym roku szkolnym!

DSC_7420

Koordynator Projektu
Marta Jońca

logo_program_llp_pl_jpeg_2„Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *