STEPNICKIE OGNIE

W czerwcu i lipcu, w Stepnicy, odbywały się warsztaty Teatru Ognia w ramach projektu STEPNICKIE OGNIE. W zajęciach brała udział młodzież z Teatru w Krzywym Zwierciadle oraz 8 Stepnickiej Drużyny Harcerskiej FEBLIK. Organizatorami działania była grupa nieformalna Teatr w Krzywym Zwierciadle oraz Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru, przy dużym wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy.

Podczas warsztatów uczestnicy rozwijali wyobraźnię przestrzenną, poczucia rytmu i refleksu oraz nabyli podstawowe elementy żonglerki, która jest efektywną metodą rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przygotowany program łączył zarówno zabawę rytmem, elementy tańca jak i manipulacje sprzętem kuglarskim. W ramach projektu odbyły się także spotkania z seniorami mieszkającymi na terenie Gminy Stepnica w celu poznania ich indywidualnych historii. Zdobyte informacje stanowiły punkt wyjścia do tworzenia scen pokazu fire show, który został zaprezentowany podczas Dni Stepnicy (14 lipca 2018r.).  Uczestnicy włożyli dużo pracy w przygotowanie finałowego pokazu a osiągnięty efekt udowodnia, że warto realizować tego typu działania skierowane do młodzieży z  terenu Gminy Stepnica.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu SPOŁECZNIK 2018 finansowanego ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Finisz projektu, to na pewno nie koniec pracy grupy, która zawiązała się podczas warsztatów. Uczestnicy przygotowują aktualnie pokaz specjalny na wyjazd na Litwę, gdzie będą brali udział w imprezie dla społeczności lokalnej w ramach polsko – litewskiego projektu CICPA.

Zainteresowane osoby, chętne do włączenia się w działania Grup Stepnickie Ognie, zapraszamy od września do Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy.

 

Michał Krzywaźnia

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *