Projekty polskie

Projekty aktualne

Zapraszamy na bezpłatny warsztat z aktywnych form edukacyjnych skierowany do opiekunów i pedagogów z terenu LGD, ,nauczycieli, edukatorów,instruktorów,terapeutów.

więcej informacji TUTAJ

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Goleniowskiego powyżej 60 roku życia na bezpłatne warsztaty recytatorskie- „INSPIROWANE POEZJĄ”.
Zajęcia odbywać sie będą w Gminnym Ośrodku Kultury W Stepnicy

WIĘCEJ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Goleniowskiego na cykl bezpłatnych warsztatów – „TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI”.
Zajęcia odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury  w Stepnicy.

WIĘCEJ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Goleniowskiego powyżej 50 roku życia na gimnastykę usprawniająca czyli zadanie „AKTYWNY SENIOR”!!!
Zajęcia odbywać sie będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy

WIĘCEJ TUTAJ

11.06.2016 na Amfiteatrze w Stepnicy odbyła się 2 edycja niesamowitego Maratonu ZUMBA SALSATION. Była to bardzo taneczna impreza na rozpoczęcie lata.

więcej TUTAJ

2016

plakat_a3_spad3mm_finCafe Stepnica to spektakl muzyczny przygotowany przez młodych aktorów ze Stepnicy oraz seniorów skupionych wokół Koła Recytatorskiego Jesienne Promienie. W tym roku artyści zapraszaj wszystkich mieszkańców Stepnicy na wieczór szantowy do Gminnego Ośrodka Kultury 14 listopada o godz.19.00.

więcej informacji TUTAJ

15039618_1290801324276122_379910696220943156_oV PRZPŁYW TEATRALNY – Smaki Kultury, część festiwalowa zakończona. Była to kolejna edycja święta teatru w Stepnicy w całości poświęcona smakom i nurtom kultury niezależnej. Stepnicki festiwal był również spotkaniem mieszkańców Stepnicy z artystami poszukującymi nowych form wyrazu w teatrze oraz prezentującymi nurt alternatywny w Polsce.

więcej informacji TUTAJ

netZapraszamy na kolejną dawkę kultury- V Przypływ Teatralny Smaki Kultury

więcej  info TUTAJ

 

 

14589941_1237757409596186_7686639716810767747_oV Poetyczne Inspiracje– działanie adresowane do seniorów z terenu Miasta i Gminy Stepnica. Działamy:)

 

Więcej informacji TUTAJ

 

cdskjhiuerMaraton ZUMBA SALSATION to kolejne taneczne wydarzenie w Gminie Stepnica! Połączenie Zumby i Salsation w atmosferze zachodzącego słońca na stepnickim amfiteatrze okazało się strzałem w 10! Było rewelacyjnie!

więcej informacji TUTAJ

dsc_0657Rozwiń Skrzydła– nowy projekt adresowany do młodzieży z terenu Miasta i Gminy Stepnica. Obejmuje zajęcia psychoedukacyjne i outdoorowe…

więcej informacji TUTAJ

2015

 

DSC_5082Projekt „Narodziny Rodziny” to innowacyjne działanie adresowane do rodzin z terenu Miasta i Gminy Stepnica. Skupiający się zarówno na pracy z dziećmi i młodzieżą jak również z rodzicami. Zakłada realizację długofalowych działań o charakterze edukacyjnym opartych na innowacyjnych metodach  edukacji nieformalnej kształtującej umiejętności miękkie człowieka,więcej TUTAJ

DSC_0972Na terenie Gminy Stepnica od maja 2015r. realizowany jest projekt IV Poetyczne Inspiracje, w ramach którego realizowane są różnego rodzaju działania skierowane do seniorów z naszej okolicy. Głównym założeniem projektu jest aktywizacja, edukacja, przeciwdziałanie wykluczeniu, integracja międzypokoleniowa, budowanie więzi oraz przełamywanie stereotypów związanych z wizerunkiem nieaktywnego seniora.

Wiejec informacji TUTAJ

plakat ZUmba lato-page-001(1)30 sierpnia o godzinie 18:00
nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego w Amfiteatrze w Stepnicy.

ZAPRASZAMY!!!!!

więcej TUTAJ

zumba31.05.2015 na hali widowiskowo- sportowej w Stepnicy odbył się Maraton ZUMBA Fitness. Pełno kolorów, uśmiechu, endorfin, niesamowita muzyka, ponad 100 uczestników, instruktorzy i sponsorzy, to wszystko stworzyło niesamowitą ZUMBOWĄ atmosferę i klimat Maratonu.

więcej informacji TUTAJ

DSC_5996W dniach 26LUTEGO-1MARCA 2015 roku, w Timisoarze, w Rumunii, odbyło się ostatnie zagraniczne spotkanie w ramach Projektu „Non Formal and Formal Partnership in Adult Education” – FINAL MEETING, realizowanego dzięki wsparciu Programu Grundtvig- Projekty Partnerskie Grundtviga.

wiecej TUTAJ

 2014

DSC_1402 - KopiaTrele – Morele, Entliczek – Pętliczek- 25 października 2014r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl przygotowany przez seniorską grupę aktorską JESIENNE PROMIENIE. Teatralna uczta tym razem inspirowana była wierszykami, rymowankami oraz wyliczankami dla dzieci.

Więcej Informacji TUTAJ

10329936_1436530349930403_3005809726870698753_o Zaproszenie dla animatorów, pracowników świetlic wiejskich,
ośrodków kultury, szkół i bibliotek.  W ramach STEPNICKICH (RE)ANIMACJI KULTURALNYCH będziemy realizować projekt „Obudzić kreatywność”

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

DSC_108018.10.2014 po raz kolejny w Stepnicy odbyły się bezpłatne Otwarte Warsztaty Taneczne zorganizowane przez Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru w partnerstwie Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.

więcej Informacji TUTAJ

zMaraton ZUMBY relacja– 04.10.2014 w Hali widowiskowo- sportowej w Stepnicy odbył się I Maraton ZUMBY!!!! Było niesamowicie. Niesamowita energia, dużo uczestników, świetni prowadzący i 3 godziny ZUMBOWEJ zabawy!!!

Więcej TUTAJ

otw-page-001Otwarte Warsztaty Taneczne. Centrum Edukacji Nieformalnej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury serdecznie zaprasza na VI Otwarte Warsztaty Taneczne w Stepnicy!!! Odbędą się w ramach działania „Fabryka Ruchu” dofinansowanego przez Urząd Miasta i Gminy Stepnica.

Więcej informacji TUTAJ

ZUMBAI Maraton ZUMBY w Stepnicy! Centrum Edukacji Nieformalnej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury serdecznie zaprasza na I Maraton ZUMBY w Stepnicy!!! ZUMBA to energiczne połączenie tańca, fitnessu i super zabawy!!!

Więcej informacji TUTAJ

ots„O!Twórz siebie II edycja”. We wrześniu rozpoczęła się realizacja II Edycji projektu „O!Twórz siebie” realizowana w partnerstwie ze Sławęcińskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych.

Więcej Informacji TUTAJ

cafePoetyczne Inspiracje III -Niech żałują Ci co nie byli w ostatni dzień Dni Stepnicy w godzinach wieczornych w Amfiteatrze. Tam, seniorzy skupieni wokół Koła Recytatorskiego „Jesienne Promienie” , aktorzy Teatru w Krzywym Zwierciadle oraz niezależni artyści z terenu naszej Gminy, przygotowali wspólnie widowisko teatralno – muzyczne Cafe Stepnica.Więcej Informacji TUTAJ

DSC_0110O!Twórz Siebie- W kwietniu Centrum Edukacji Nieformalnej Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Człowieka w partnerstwie ze Sławęcińskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych rozpoczął realizację projektu „O! Twórz siebie”. Jest to projekt skierowany do młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

Więcej informacji TUTAJ

 regatyRegaty windsurfingowe- W wietrzny i słoneczny piątek, 2 maja 2014, na plaży w Czarnocinie odbyła się kolejna edycja Regat Windsurfingowych. Regaty corocznie realizowane są przez Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie ze Szkołą Aktywnego Wypoczynku FRAJDA, sklepem Energysports.pl, Stowarzyszeniem Windsurfing Flying School oraz portalem Windsurfing.pl dzięki wsparciu finansowemu Gminy Stepnica.

Więcej TUTAJ

plakat watsztaty taneczne Zapraszamy  wszystkich na bezpłatne Otwarte Warsztaty Taneczne!!!

Organizatorem Warsztatów tanecznych jest Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.Warsztaty w ramach działania „Fabryka Ruchu” odbędą się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy Stepnica.

Więcej TUTAJ

 

DSC_9867a29.03.2014 w Stepnicy odbyły się Zawody Aerobikowe w ramach działania Fabryka Ruchu. Organizatorami wydarzenia był Centrum Edukacji Nieformalnej, Gminny Ośrodek Kultury i Gimnazjum Dywizjonu 303.

więcej informacji TUTAJ

szpulka1

Prze(s)życia-  W Stepnicy nie będzie już dwóch takich samych sukienek! Panie w międzypokoleniowych parach – seniorka i młoda dziewczyna – zaprojektują, uszyją i zaprezentują na pokazie mody dwie niepowtarzalne sukienki.

więcej informacji TUTAJ

DSC_8671Arbuz Marchew Pomarańcze– 02.03 w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA i 15.03.2014 w świetlicy wiejskiej w Kopicach odbyły się warsztaty z carvingu pod nazwą „Arbuz, Marchew, Pomarańcze”. Działanie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER.

 więcej informacji TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *