O nas

logo pol

Centrum Edukacji Nieformalnej  i Outdooru zostało powołane do życia na zebraniu założycielskim dnia 13 października 2006 roku. Dnia 7 lutego 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane i wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000273798 uzyskując tym samym osobowość prawną.

Członkami Stowarzyszenia są w większości osoby z doświadczeniem zarówno w edukacji formalnej (szkolnej), jak i nieformalnej (pozaszkolnej) – nauczyciele, pedagodzy, socjologowie, entuzjaści edukacji poprzez zajęcia ruchowe typu „outdoor” i „adventure” – którzy poszukują bardziej efektywnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Mamy nadzieję, że nasze działania na polu edukacji nieformalnej będą jeszcze bardziej wydajne i efektywne.

Stowarzyszenie stale współpracuje z organizacjami o podobnym profilu działania z całego świata, a będąc członkiem The European Institute of Outdoor Adventure Education and Experiental Learning (EOE), cieszy się pełnym poparciem ze strony tej organizacji dla swoich działań na terenie Polski.

Funkcjonuje pod nową nazwa od 18.09.2014 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *